0507267276 tal.tcm@gmail.com

רפואה סינית

המלצות אחרונות

אני מטופלת חדשה של טל. מהטיפול הראשון הרגשתי הקלה ואיזון בגוף ובנפש.מטפל בחסד עליון!!! טל אדיב ונעים הליכות והע...
אני רוצה להודות לטל על הטיפול הנפלא והמוצלח. לא הייתי מאמין שמתישהו אני ארגיש כל-כך טוב כמו עכשיו. הייתי חולה כ...
אני חולה בf.m.f וסבלתי במשך שנה וחצי מגרד ביידיים וסימנים לבנים מהכתפיים ועד הידיים.הגעתי ליותר מעשר רופאים כלל ...
אני מטופלת של טל כבר המון זמן, הגעתי אליו עם בעיות של חוסר שינה ומיגרנות. הגעתי אליו לא כל כך אופטימית, כי כל הטי...
טל היקר אחריי הטיפול היום (והטיפולים במשך השנתיים האחרונות) והפתרון המהיר לבעייתי יש לי כמה שורות לכתוב לך מעו...
אני מטופלת של טל כבר מעל לשנתיים . הגעתי אליו בעקבות לחץ ומתח נפשי . כמובן שהיה לי ספק קטן בקשר לטיפול אך מהר מאו...
אני מטופלת אצל טל שבוע בסך הכל אחרי שרופא שאין לו פיתרון לבצקת במטרי הקול, טל אמר שאחרי 3 מפגשים ארגיש קצת יותר ...
הבן שלי מטופל אצל טל מזה מספר חודשים בשל נזלת כרונית ונוזלים באוזניים. חשוב לציין את יחסו המקסים של טל לבני. למ...
אני הגעתי לטל דרך חברה שלי, שגם הייתה מטופלת שלו. לי ולבעלי הייתה בעיה עם פוריות וקרוב לשנתיים לא הצלחנו להביא ...
הגעתי לטל במקרה דרך שיטוט באינטרנט, באתי לניסיון ונשארתי. טל הפגין מקצוענות ידע רב ולב רחב ואמין. מעל לכל הבעי...
הגעתי לטל לפני מס' חודשים ללא אמונה מוחלטת ברפואה הסינית, מבחינתי זה היה לנסות עוד דבר בנוסף לכל נסיונותיי הכו...
לפני כשנתיים אבי - בן 90 - סבל מכאבים עזים בכף ידו וקושי להניע אותה. הוא ניזקק לניתוח.. לפני הניתוח החלטתי לנסות ט...
לפני מספר שבועות חליתי בשיתוק עצב הפנים מה שנקרא פציאליס.הלכתי למספר רופאים מומחים כולל פרופסור בהדסה שאמרו ...
אני מאוד מרוצה מהטיפול אצל טל כי הוא תמיד מרפא כאבים מיגרנות וכל בעיה רפואית אחרת שהייתה לי , הוא גם ממליץ על צמ...
הגעתי לטל לפני מס' שבועות בעקבות בעיות אכילה אצל ביתי התינוקת. יש לי תינוקת בת 10 חודשים שפשוט סירבה לאכול . בקו...
אני מטופלת אצל טל כבר שלוש שנים. הגעתי לטל עם מיגרנות קשות ובעיות גב, לאחר ששום טיפול לא עזר לי. בעזרת הדיקור הס...
Please enter the Page ID of the Facebook feed you'd like to display. You can do this in either the Custom Facebook Feed plugin settings or in the shortcode itself. For example, [custom-facebook-feed id=YOUR_PAGE_ID_HERE].

רפואה סינית

zen-circle.jpgרפואה סינית, אשר פותחה לפני אלפי שנים, הינה תולדה של פילוסופיה שהתמקדה במציאת החוקים הבסיסיים הפועלים ביקום. הסינים הקדמונים האמינו שהבנת חוקי יסוד אלה  תאפשר את השלכתם על כל המתרחש ביקום בכלל ובכדור הארץ בפרט.  את התובנה הזאת הסינים הכניסו לכל תחום בחייהם. ניתן לראות שאותם חוקים בדיוק עומדים בבסיסם של אומנויות הלחימה הסיניות (קונג פו וטאי צ'י ), אסטרולוגיה סינית, תורת עיצוב הבית והסביבה (פנג שואי), אסטרטגיות לחימה צבאיות, שיטת השלטון וכך גם ברפואה סינית.רפואה סינית מסתכלת על האדם כחלק בלתי נפרד מהיקום וכתוצאה מכך גורסת שכוחות הפועלים ביקום זהים לאלה שפועלים בתוך הגוף והנפש של האדם.

כאשר המושג :"רפואה סינית" מוזכר במערב, ההקשר הראשוני אשר עולה אצל רוב האנשים הינו מחטים ודיקור. הדיקור הוא אכן כלי עיקרי בתהליך הריפוי הסיני אך חשוב להבין שהוא רק כלי (מרתק ויעיל ככל שיהיה) אשר משרת משהו בעל ערך רב יותר. אם כך מה הוא הדבר המרכזי ברפואה עתיקה זאת אשר הופך אותה לכל כך מיוחדת ומבדיל אותה מהרפואה המערבית אשר רובנו מטופלים בה היום?את ההבדל המהותי ביותר בין רפואת המזרח לרפואת המערב  ניתן למצוא בהסתכלות על המטופל ובאבחון המחלה. רפואה סינית רואה במטופל  מכלול שלם אשר מרכיביו (אבריו)  לא ניתנים לאבחון כחלקים בודדים. גישה זאת נובעת מהרעיון העומד בבסיסה של הפילוסופיה הסינית,  אשר קובע שקודם כל יש להבין את הכלל  ורק אחר כך את הפרט, מתוך הבנה שתכונות מערכת לא יכולות להיקבע או להיות מוסברות רק על ידי סך כל המרכיבים שלה. להבדיל מהרפואה המערבית הרפואה הסינית שמה במרכז הטיפול את המטופל ולא את המחלה. גישה זאת מבטיחה שיפור במצבו בכל הפרמטרים ולא ריפוי המחלה על חשבון פגיעה במערכות שונות בגוף (לדוגמא טיפול בפצעים בעור על ידי מתן תרופות שפוגעות בכבד)

ברפואה סינית ישנה התייחסות לא רק להיבטים פיזיים של גופנו אלא גם לנפשיים.על פי הרפואה הסינית החלוקה בין הבריאות הפיזית לנפשית כלל לא קיימת מכיוון שאלה הם שני היבטים של מערכת אחת הקשורים אחד בשני בקשר בלתי ניתן להפרדה. עפ"י תפיסה זאת, אין קשר של סיבה ותוצאה בין בעיות במישור הפיזי ובעיות במישור הנפשי – אלא הן שני צדדיו של אותו המטבע. היום ישנם זרמים בפסיכולוגיה אשר מתקרבים יותר ויותר לגישה זאת  ומבינים שבמקרים רבים ישנו קשר בין המחלות הנפשיות לבין בעיות פיזיולוגיות. כך לדוגמא סבורים כי שיבוש במאזן הסרוטונין (חומר שנמצא ברקמות רבות בגוף) במערכת העצבים עשוי לגרום למגוון מחלות, כמו דיכאוןחרדה, הפרעות אכילה ועוד.

ברפואה סינית ישנה חשיבות רבה למציאת שורש הבעיה ולא מסתפקים בזיהוי הסימפטומים בלבד. הכאבים שאנו חשים באזורים שונים בגופנו לא מעידים בהכרח על בעיה באותו המקום אלא משמשים כנורות אזהרה אשר אמורות להתריע על לקויים בגופנו (לדוגמא:  כאבי ראש כרוניים יכולים להיגרם כתוצאה מבעיה בכבד/ כליות/ לבלב/ בלוטת התריס  ועוד…). מטפל מנוסה ינסה לאתר את האיבר שגורם לכאב ועל ידי הטיפול בו לגרום להיעלמות הכאבים לתמיד.

לשיטה זאת מספר יתרונות:

א-      על ידי טיפול ב"שורש" ניתן לטפל במספר תסמינים במקביל.

ב-      טיפול בשיטה זו מבטיח תוצאות אשר לא ייעלמו זמן קצר לאחר תום הטיפול.

ג-       ניתן להגיע לריפוי במקרים בהם הרפואה המערבית  לא מצליחה לעזור.

בסין העתיקה רופא המשפחה היה נוהג לבקר את לקוחותיו פעם בשבוע ולקבל תשלום בסוף כל טיפול. במידה ואחד המטופלים היה לוקה במחלה כלשהי הרופא היה מטפל בו ללא תשלום עד שהמחלה הייתה נעלמת. שיטה זו הייתה נהוגה בגלל התפיסה שתפקידו של הרופא אינו לטפל במחלה אלא למנוע את הופעתה.רפואה סינית גורסת שלא רק מי שחולה מאוד חייב טיפול אלא כל אחד. הגישה הראשונית ברפואה סינית היא למנוע מחלה ולא לחכות שתגיע ורק אז לטפל. בעזרת האבחון הסיני  ניתן לזהות חוסר איזון אצל המטופל עוד לפני שמופעים סימפטומים ממשיים בגופו או בנפשו.

נגישות